0 položek
0 Kč

ROZHOVOR S BÁROU TOMANOVOU 3.ČÁST

ROZHOVOR S BÁROU TOMANOVOU III.

Po malé odmlce přinášíme pokračování rozhovoru s Bárou Tomanovou, kterou jsme osobně navštívili v červenci v její domovské stáji Dance and Jumpu.

Báro, jaký vztah máš jako špičková jezdkyně ke svým koním?

Rozhodně nejsem člověk, co by bral koně jako nástroj, ačkoliv si to většina lidí o vrcholových jezdcích často myslí. Ke svým koním mám velmi silný vztah a pouto. Moji koně mi vydrželi vždy několik sezón ve výborné zdravotní i psychické formě. To se ne každému vrcholovému jezdci podaří.

Když si vybíráš koně ke koupi, vybíráš podle nějakých specifických vlastností ?

První, co mě vždy zajímá je, zda má kůň schopnost a jaký má charakter. Nepotřebuji znát jeho původ. Talent je pro mě vždy naprosto určující. Je mi jedno zda je kůň tlačivý, dopředný, koukavý... dobrý jezdec by si měl poradit s každým typem koní, a proto žádnou vlastnost jako takovou neupřednostňuji. Jediné musím však přiznat, že vždy jsem měla radši valachy . Pak jsem se ale zamilovala do Sorceress a to, že je kobyla šlo stranou. Když jsme koupi Sorceress zvažovali, byla jsem rodiči, protože mě dobře znají, raději poučena, že nechtějí po nějakém neúspěchu slyšet klasickou větu "Je to kobyla..." A také ji ode mě nikdy neslyšeli, i když...přiznávám se, že jsem si to občas říkala sama v duchu .

Raději jezdíš nebo trénuješ ?

Rozhodně jezdím. Jak jsem byla vychovávána (pozn.: zmíněno v minulém článku), tak jsem zvyklá i trénovat. Jezdci dnes očekávají, že je trenéři neustále chválí a hladí jim takzvaně peří. Nejsem zvyklá na to, aby žák trenérovi odmítal nebo měl k jeho tréninku nějaké výhrady. Dnes kolikrát když vidím, jak se jezdci chovají ke svým trenérům, je mi až hanba. Za nás jsme museli držet pusu a krok, a důvěřovat trenérovi, který měl vždy více zkušeností než my. 
U nás v nové jezdecké škole jsou na to mí klienti zvyklí. Větší část z nich jsou dospělí lidé, kteří si sem sice přijdou po práci aktivně odpočinout, ale zároveň se chtějí něco opravdu přiučit.

A na závěr jedna bonusová otázka !

Jaký z produktů Absorbine máš nejraději ? 
Určitě kondicionér na kopyta Hooflex.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a sedící lidé

Související obrázkyTento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace